Świąteczne oświetlenie ogrodu

Dodatkowe oświetlenie zewnętrzne

Wśród opraw zewnętrznych istnieje wiele możliwości montażu oświetlenia dodatkowego, którego skuteczność spełnia wygórowane oczekiwania klientów. Wśród nich nie można pominąć opraw solarnych, które nie tylko stanowią ekonomiczne rozwiązanie w przypadku chęci doświetlenia przestrzeni wokół domu.

Decydując się na lampy solarne należy pamiętać o tym, że krótki dzień oraz niska temperatura mogą w znaczący sposób wpłynąć na wydajność tego typu oświetlenia, zwłaszcza jeśli wybieramy skromne oprawy słupkowe, oświetlające ośnieżone rabaty kwiatowe czy skalniaki. Aby lampa solarna miała szanse odpowiednio się naładować, należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu ogniwa słonecznego, a na czas ładowania umieszczać oprawy w miejscu o najlepszym dostępnie do naturalnego światła.

W przypadku oświetlenia ogrodu zimą o wiele lepiej sprawdzą się źródła światłą LED, nie tylko z uwagi na wysoką skuteczność świetlną, ale także szeroki wybór barw i samą moc świecenia. W przypadku wykonywania aranżacyjnego oświetlenia nie ma lepszego modelu niż oprawy LED RGB wyposażone w system pozwalają na dowolne manipulowanie zarówno barwą emitowanego świecenia jak i samym efektem świetlnym.

Nowoczesne oświetlenie ogrodu zimą

Wybór odpowiedniego oświetlenia na czas zimy wpływa na podniesienie bezpieczeństwa, poprawy funkcjonalności, ale także jest nie bez znaczenia w przypadku aranżacji domu otulonego śnieżnym puchem. Szeroki wybór opraw zewnętrznych pozwala na dowolny wybór opraw, nie tylko pod względem stylistyki, ale także parametrów technologicznych.

Planowanie dodatkowego oświetlenia ogrodu rozpocznij od sprawdzenia stanu obecnego wyposażenia oświetleniowego. Czy wszystkie punktu świetlne działają w zgodzie ze swoim przeznaczeniem, czy źródła światłą nie są przepalone, a także czy oprawy nie uległy uszkodzeniu po ostatniej zimie. Często zdarza się, za zamarznięty na oprawie opad śnieżny lub grube warstwy ciężkiego śniegu uszkadzają oprawy. W tym wypadku konieczna jest ich wymiana lub naprawa.

Uszkodzona oprawa oświetleniowa ma bezpośredni wpływ na znaczne pogorszenie bezpieczeństwa i życia, pośrednio poprzez wpływ na uszkodzenie instalacji elektrycznej.

Wybierając oświetlenie zewnętrzne koniecznie zwrócić uwagę na współczynnik ochrony przed wilgocią i drobinami. Współczynnik IP dla opraw zewnętrznych nie powinien być niższy niż IP44. Pozwoli on na ochronę źródła światła przed działaniem niesprzyjających o tej porze roku warunków atmosferycznych. Idealnie jeśli oprawa, którą wybierzemy będzie posiadała dodatkowe wzmocnienie przed uszkodzeniem mechanicznym. Sód jednych z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji opraw zewnętrznych aluminium. Lampy aluminiowe ogrodowe odporne są na działanie czynników atmosferycznych a także większość standardowych uszkodzeń mechanicznych. Jako lekki materiał doskonale sprawdza się w przypadku opraw, które planujemy zamontować bezpośrednio na ścianie elewacyjnej.

Kule ogrodowe oraz świecące girlandy

Wśród opraw zewnętrznych ilość możliwości wykonania pięknej aranżacji świetlnej jest bardzo szeroka. Począwszy od świetlnych, stojących dekoracji (święcący zaprzęg Świętego Mikołaja, gwiazdki czy bałwanki) przez ogrodowe oświetlenie całoroczne, takie jak kule ogrodowe, po girlandy, którymi przyozdabiamy płoty, choinki czy poddasza.

Kule ogrodowe to oświetlenie całoroczne, które symbolicznie rozświetla ogród. Zimą, przysypane delikatnie puchem sprawiają wrażenie arktycznych zasp, latem wprowadzają elegancki klimat, zwłaszcza jeśli lubimy spędzać upalne wieczory na tarasie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024
Powered by Quick.Cms | Webmaster by Strony internetowe w Nysie